Egy 6 éves kisfiúval dolgoztam mostanában, aki 4 éves korától időnként – feltehetően stresszhelyzetet követően – éjszakánként bepisilt. Közvetlenül azt megelőzően, hogy hozzám fordultak segítségért, az éjszakai bepisilés több hónapon át minden éjjel rendszeresen megtörtént. Két alkalommal kezeltem, az első alkalom után máris javulás történt, egyhuzamban 6 napon át száraz maradt. A második kezelést követően – néhány aprócska balesettől eltekintve – gyakorlatilag két és fél hónapja tünetmentes.
Fontos hangsúlyozni, hogy a kineziológia alternatív és kiegészítő terápia, tehát nem helyettesítheti az orvosi kezelést. Csakis a szervi bajok kizárása után vagy orvosi kezelés mellett vehető igénybe. Az éjszakai bepisilés hátterében gyakran fellelhető valamilyen lelki megrázkódtatás: haláleset, válás, költözés, kistestvér születése stb. Ilyen esetekben mindenképpen célszerű a kineziológiai oldásra is sort keríteni.
A szülőkkel történő beszélgetés során a gyermekről a következőket tudtam meg:
A kisfiú túlhordás után császármetszéssel született.
Korábban már teljesen szobatiszta volt.
Éjszakai bepisilése 4 éves korában kezdődött. Ekkoriban elköltöztek és óvodát váltottak.
Jelenleg iskolás. A tanulás során jellemző rá, hogy ha valamit elsőre nem tud, hajlamos arra, hogy feladja.
A kineziológiai oldás során az adott tünetekhez kapcsolódó negatív érzelmi töltés és a megfelelő korrekciók meghatározása izomteszteléssel történik és szintén izomteszteléssel ellenőrizzük a kezelés hatékonyságát. Nélkülözhetetlen, hogy a kliens együttműködő legyen és hajlandó legyen, akarjon változni. Jelen esetben ezzel sem volt semmi probléma.
Első találkozás
Legelőször a problémához kapcsolódó szégyennel kellett foglalkoznunk. Bár szülei nem szidták érte és nem szégyenítették meg, annak ellenére nagyfokú szégyen érzése kapcsolódott az ügyhöz. Így élte meg sajnos.
„Nagyon szeretem és teljes szívvel elfogadom magam minden hibámmal és hiányosságommal együtt.”
Minden pozitív változás alapja az elfogadás, ennek megteremtését segíti elő ez a gyakorlat. Bírálat nélküli higgadt tudomásul vételét annak, ami van.
Majd az Érzelmi Felszabadító Technika alkalmazásával ezt a szégyent segítettem elengedni. A szégyenről azt kell tudni, hogy rendkívül alacsony energiaszint és egyáltalán nem támogatja az életet.
Születésnél szintén jelen volt ugyanez az érzés, itt a toroknál okozott blokkot, amit gyengéd csipkedéssel, simításokkal lehetett megszüntetni.
Otthoni megerősítésként egy-egy reggelente és esténként elvégzendő gyakorlatot ajánlottam. Ezek további támogatást jelentettek, hogy jó irányba változhassanak a dolgok.
A reggelente végzendő gyakorlat az energiaszintet és a koncentrációt növelte (Túlterhelés/átkapcsolás), az esti gyakorlat pedig az érzelmi egyensúly fenntartását segítette elő (Tengerészcsomó).
Második találkozás
Szemkörzésekkel segítettük elő, hogy a hisztérikus haragot a figyelemre való hajlandósággal kiegyensúlyozzuk.
Majd arra kértem, hogy képzelje el magát kicsi babaként, amint nagyon nyűgös, sír és találja ki, mire van szüksége. Arra a felismerésre jutott, hogy takaróra.
Tovább folytattuk ezt a vizualizációt, amiben remekül együttműködött.
Most az volt a feladat, hogy képzelje el, hogy újszülöttként, amint világra jön, milyen környezetre vágyik leginkább. Minden érzékszerve fürödjön meg valami jóban. Közös munkánk egy csodálatos képzeletbeli élményt teremtett: csendes, ibolyaillatú virágos réten szeretne lenni finom meleg takaróba bugyolálva epertorta ízét érezve.
A jelenben dolgoztunk tovább. Masszírozós, vállkörzéses korrekcióval felszabadítottuk a hitrendszer arra vonatkozó blokkolt energiáit, hogy ő egy éjszakai bepisilős kisgyerek. Ezt a gyakorlatot 3 hétig heti 2 alkalommal otthon is el kellett még végeznie megerősítésképpen a meglévő reggeli és esti gyakorlatai mellé. Hamarosan még egy újabb kezelésre is sor kerül majd, hogy teljesen kitisztítsuk ezt az ügyet és megerősítsük a pozitív változásokat.