KINEZIOLÓGIAI OLDÁS GYERMEKEKNEK
MIÉRT AJÁNLOTT A KINEZIOLÓGIAI OLDÁS GYERMEKEKNEK?
A gyermeki lét különleges érzékenységgel jár. A gyermekek környezetük minden rezdülésére rendkívüli mértékben nyitottak. A verbális kommunikáció mellett figyelmükkel sokkal inkább veszik a metakommunikációs jeleket. Korlátozott gyermeki látásmódjukból adódóan tudattalanul negatív belső hitrendszereket alakítanak ki saját magukról, amelyek később negatívan befolyásolják az életüket. Szülőként fontos feladatunk észrevenni ezt és segíteni gyermekeinknek abban, hogy saját értékességük tudatára ébredjenek és felszabadultan, a környezetükkel harmóniában élhessenek.
Kineziológiai módszerekkel gyors változást lehet elérni gyermekeknél és szülőknél egyaránt.
MIBEN SEGÍTHET GYERMEKEDNEK A KINEZIOLÓGIAI KEZELÉS?
Segíthet gyermekednek abban, hogy érzelmi blokkjai oldódjanak, képessé váljon arra, hogy a stresszes helyzeteket könnyebben kezelje és az előtte álló kihívásokkal ügyesebben tudjon megküzdeni. Továbbá önbizalma megerősítésében, abban, hogy önmagára találjon, tudatára ébredjen saját egyediségének. Fontos támogatást nyújthat a családon belüli vagy egyéb konfliktusok megoldásában, valamint tanulással kapcsolatos nehézségek esetén.
A kineziológiai oldások eredményképpen gyermekeden várhatóan az alábbi változások figyelhetők majd meg:
- magabiztosabb, bátrabb lesz
- kiegyensúlyozottabb, vidámabb lesz
- önállóbb lesz
- határozottabban képes kiállni magáért
- tanulási nehézségei megszűnnek
- jobban tisztában lesz a saját értékeivel
- jobban bízik önmagában
- jobban kezeli a kapcsolatait, konfliktusait
MIK LEHETNEK A STRESSZES GYERMEK TÜNETEI?
- megmagyarázhatatlan testi tünetek (hasmenés, székrekedés, hasfájás, hányinger, bepisilés, széklet visszatartás, „a gyerek mindent elkap” – gyakori hiányzás, fejfájás)
- beilleszkedési, magatartás és szociális problémák
- hangulati, indulatkezelési problémák (lehangoltság, düh, agresszió, túlérzékenység, gyakori sírás, apátia)
- alvásproblémák (fél elaludni, lámpafénynél alszik, szülők ágyában alszik, gyakran felébred, felriad, rémálmai vannak)
- tanulmányi eredmények romlása, koncentrálási nehézségek
- körömrágás, hajcsavargatás, pislogás, tic
- fáradtság, fásultság, enerváltság
- képzelgés
- szorongás, félelem
MILYEN TÉNYEZŐK VÁLHATNAK NEGATÍV STRESSZ FORRÁSÁVÁ A GYERMEKEK ÉLETÉBEN?
lakhely változtatás, iskolaváltás, túlterheltség, túlzott szülői/iskolai elvárások, iskolai bántalmazás(bullying), önbizalom/önértékelési problémák, szülők elhidegülése/válása, szülői szigor, rideg vagy túlkényeztető anya, szabályok hiánya, elmagányosodás a családban, túlterhelt szülők, pedagógus problémák (kivételező, igazságtalan, következetlen tanár), iskolai kiközösítés, haláleset a családban, videó/tv/számítógép túlterheltség, testvér születése, kudarc élmények, szexuális zaklatás stb.
HOGYAN ZAJLIK A KINEZIOLÓGIAI OLDÁS GYERMEKEK ESETÉBEN?
Ha igény van rá, lehetséges egy nulladik díjmentes alkalom, amikor a gyermek jelenléte nélkül, a szülővel találkozom és tisztázzuk azokat a tudnivalókat, amikre a kezelés megkezdéséhez szükség van. Minden esetben először megbeszéljük a problémát és rögzítem az életeseményeket a fogantatásig visszamenően, vagy akár még korábbi történéseket figyelembe véve. Fontos tudni, hogy a fogantatástól kezdődően nagyjából 7 éves korig anya és gyermeke között különlegesen szoros kötődés van, hiszen a gyermek teljes mértékben az édesanyjára van utalva, az édesanya pedig megérzi gyermeke minden rezdülését. Ez a szoros kapcsolódás és kölcsönhatás az oldásban is működik. Így ebben az életkorban mindenképpen a szülővel (is) dolgozunk. Későbbi életkorokban, ha nyilvánvalóvá válik, hogy egyértelműen a szülő változására is szükség van ahhoz, hogy jól tudja támogatni a gyermekét az adott témával kapcsolatban, akkor bármely korcsoportban felmerülhet a szülő bevonása az oldási folyamatba.
a kineziológiai oldás jellemzői korcsoportok szerint
Csecsemőkor – 3 éves korig
Az édesanyával dolgozunk. Ebben a korban felmerülő témák lehetnek például a szülési traumák, édesanya szülés utáni depressziója, alvási, étkezési nehézségek, széklet visszatartás, allergia, asztma, ekcéma stb.
Kisgyermekkor 4-6 éves
Egyénenként változó, hogy mennyire vonjuk be a gyermeket. Előfordulhat, hogy ennél a korcsoportnál is csak az édesanyával dolgozunk. Általában különféle szorongások, félelmek, beilleszkedés, elalvási nehézségek, vizelet és széklet problémák, testvér féltékenység merülnek fel az oldás témájaként.
Kisiskoláskor 7-14 év
Igyekszem olyan barátságos és biztonságos légkört teremteni, amiben a gyermek szívesen és őszintén beszél a problémájáról és hajlandó velem együttműködni. Ebben az életkorban már képes önállóan elvégezni a korrekciókat, amit örömmel megtesz, mert maga is érzi, hogy súlyos lelki terhektől szabadul meg általuk. Felelősen képes tenni saját magáért, házi feladatot kap az oldások otthoni megerősítése céljából. A korcsoportra leginkább jellemző témák a szorongások, félelmek, tanulási stresszek, bullying
Kamaszkor 15+
Természetesen ebben az életkorban is szükség van a szülő támogatására, de mindenképpen a gyermeknek kell igényelnie a külső segítséget, azaz nem megfelelő, ha szülői nyomásra jön el. Témaként identitás kérdések, önértékelési problémák, függőségek, hangulat ingadozások, tanulási stresszek, kapcsolatok
HÁNY KEZELÉSRE VAN SZÜKSÉG?
Gyermekek esetén nagyon hatékony a kineziológia, a változások általában gyorsan bekövetkeznek.
Témakörönként általában 4-6 alkalom, de előfordul, hogy 1-2 oldás is változást eredményez.
HOGYAN KÉSZÍTSD FEL A GYERMEKEDET A KINEZIOLÓGIAI OLDÁSRA?
Őszintén és nagyon világosan beszéld meg vele, hogy milyen problémára figyeltél fel. Mondd el neki, hogy olyan helyre mentek majd, ahol játékos formában segítséget kap ahhoz, hogy az adott témában a dolgok jobbra forduljanak. Mindenképpen erősítsd meg, hogy te magad is támogatod őt ebben.