A túlzott mértékű aggodalmaskodás esetére ajánlok most egy néhány perces egyszerű stresszkezelő kineziológiai gyakorlatot. Válasszunk egy alkalmas helyet és időpontot arra, hogy kicsit magunkba mélyedjünk és biztosítsuk, hogy kis időre ne zavarjanak.
Érzelmi stresszoldás
Kényelmes testhelyzetben, egyenes háttal ülve, talpainkat a talajon tartva, finom, lágy érintéssel helyezzük egyik tenyerünket a homlokunkra, a másikat a fejünkre hátul, a fülünkkel egy magasságban. Csukott szemmel lélegezzünk egyenletesen és intenzíven, orrunkon belélegezve és szájunkon át kifújva a levegőt.
Először idézzük fel gondolatban az aggodalmaskodásra okot adó élethelyzetet, esetleg személyt. Eközben használjuk az összes érzékszervünket, figyeljük meg mit látunk, hallunk, mit érzünk. Miután gondolatban ezt végig éltük, a következő szakaszban engedjük el a felgyülemlő kínos érzéseket a kreatív képzeletünk útján létrehozott, általunk választott módon. Például belefújhatjuk egy luftballonba és szabadon engedhetjük. Vagy beállhatunk egy fényzuhany alá azt képzelve, hogy a fényáradat lemossa rólunk. Találjunk erre ki bármit szabadon. Ezt követően a gyakorlat harmadik részében gondolatban minden érzékszervünk bevonásával képzeljük el kedvező kimenetellel az adott helyzetet.
Eközben – ha érzékenyek vagyunk rá – esetleg érezhetünk finom lüktetést egyik, másik vagy mindkét tenyerünk alatt. Ha megérezzük ezeket a finom lüktetéseket, akkor a pozitív vizualizációt célszerű addig végeznünk, míg a két érintett terület a tenyerünk alatt elkezd szinkronban lüktetni. Ez általában néhány perc alatt bekövetkezik, az intenzív légzés elősegíti a folyamatot. A gyakorlatot nemcsak önállóan, hanem akár egymást segítve is elvégezhetjük. Például édesanyák nagyon eredményesen használhatják ezt a módszert stresszes gyermekeik megnyugtatására. Ez az egyszerű, önállóan is elvégezhető kineziológiai gyakorlat segít megoldást találni és új magatartás módokat felfedezni.
Elfogadás
Fontos tudni, hogy a lelki egyensúlyunk megtartását az a hozzáállás szolgálja leginkább, ha bírálat és kritika nélkül, a mindenkori élethelyzetünk higgadt tudomásul vételével igyekszünk létezni, mert csakis így tudunk a jelenben maradni. Ezzel a hozzáállással tisztelettel megengedjük magunknak és a környezetünknek is, hogy olyanok legyenek, amilyenek valójában, még akkor is, ha ez számunkra kellemetlen. Így válunk képessé arra, hogy valójában megéljük az adott pillanatot a jelenben és ne helyezzük át a fókuszt valamikorra a bizonytalan távoli jövőbe, amitől azt reméljük, hogy addigra majd elvonul a felhő a fejünk fölül. Cselekedni egyedül a jelenben lehetséges. Amit itt és most a jelenben teszünk, az határozza meg a jövőnket. Önmagunk és a helyzetünk jóindulatú elfogadásával elkerülhetjük az aggodalmaskodást, ami nagyon felszabadító érzés még akkor is, ha a kialakult nehézségen még nem sikerült túljutnunk. Ebben a kiegyensúlyozott és felszabadult lelkiállapotban ráadásul lényegesen kreatívabbak vagyunk és nagyobb valószínűséggel találhatjuk meg a kiutat. Tegyünk tehát önmagunkért, ne hagyjuk és ne tűrjük tehetetlenül, hogy elborítson az aggodalmaskodás sötét felhője.
Szeretnék újra mindenkit emlékeztetni arra, hogy a veszélyhelyzet idejére önkéntes és ingyenes segítségnyújtást ajánlottam már korábban, ami részemtől természetesen továbbra is fennáll. Keressetek bátran a Napraforgó Kineziológia oldalamon a Messenger alkalmazáson keresztül, vagy bármely egyéb elérhetőségemen.
Napraforgó Kineziológia a Facebookon >>
Bármi kérdés felmerül a gyakorlat alkalmazása során, bátran tegyétek fel, amint tudok, válaszolni fogok.
Vigyázzatok magatokra, vigyázzunk egymásra!