Carol Ann Hontz nevéhez fűződik a kineziológia hazai elterjedése, mert ő volt az, aki Domján László meghívására eljött Magyarországra előadásokat és tanfolyamokat tartani. Szerencsésnek érzem magam és rendkívül hálás vagyok, hogy módomban állt személyesen Caroltól, a kineziológus szakma nemzetközi szaktekintélyétől is tanulni, amikor részt vettem egy speciális tanfolyamán, amit főként pedagógusok továbbképzésére dolgozott ki.
Túlfeszített élethelyzeteket megélve testi, lelki, szellemi szinten működési zavarok keletkezhetnek bennünk. Ezen működési zavarok létrejöttében kulcsfontossága van annak a negatív érzelemnek, ami jellemző kísérője az adott ügynek, témának. Az érzelem pontos beazonosításához és az ehhez tartozó energetikai blokk feltárásához izomtesztelést használunk. Röviden összefoglalva ez egy olyan módszer, amely a legmélyebb belső tudásunkkal, belső igazságunkkal kommunikál.
Minden „bármire való képtelenség” esetén – ez lehet például tanulási, párkapcsolati probléma, rossz szokás, sorozatos kudarc – félelem, fájdalom vagy a kettő ötvözete, fájdalomtól való félelem akadályozza a szabad energiaáramlást agyunkból a testünkbe és vissza, emiatt egy hasadás keletkezik a vágyott és a megélt valóságunk között.
Stresszt okozó probléma esetén, ami negatív érzelmi töltéssel terheli energiarendszerünket, hátsóagyi működésre váltunk, ez az ún. „túlélő” üzemmód. Ilyenkor süketen, némán, vakon reagálunk, nincs választásunk vagy alternatívánk a probléma kezelésére. Ütünk, elmenekülünk vagy lefagyunk átvitt értelemben, meg szó szerintiben is akár. Ez a folyamat eredménytelen viselkedésekben nyilvánul meg, amivel az a dolgunk, hogy elfogadjuk mint valóságot és törekedjünk arra, hogy változzunk, fejlődjünk, hogy teljesebb, kreatívabb életet élhessünk.
Kineziológiával képesek vagyunk kíméletes és szelíd módon megtalálni azt a helyet és időt, ahol az energia útját elzártuk. Majd különféle integrációs gyakorlatok segítségével, ideg-ér pontok érintésével, ideg-nyirok pontok masszírozásával és sok más egyéb technikával bekapcsoljuk az agyhoz vagy a testhez vezető energiát és újra létrejön a szabad energiaáramlás.
HOGYAN ÉRZIK MAGUKAT AZ EMBEREK STRESSZOLDÁS UTÁN?
A legtöbb ember ellazultnak érzi magát. Megkönnyebbülést érez, mintha letett volna valamit, amit már régóta cipel.
MI A TEENDŐNK STRESSZOLDÁS UTÁN?
A stresszoldást követően néhány héten keresztül esetleg pár egyszerű megerősítő gyakorlatot kell végezni és bőséges víz fogyasztásra van szükség. Egyéni eltérések mutatkoznak abban, hogy kinél mennyi idő alatt integrálódnak a változások, amin azt értjük, hogy az energiaegyensúly megteremtését mikor követik a fizikai szinten megjelenő változások. A megerősítő gyakorlatokkal támogatjuk az új megszületését. A víz szerepe kulcsfontosságú az információszállításban, a sejtek közötti kommunikációban. Dehidratált állapotban nem tudnak végbemenni a szükséges folyamatok.
HÁNY KEZELÉSRE VAN SZÜKSÉG?
Szakmailag 3-6 kezelés javasolt egy adott problémát tekintve. Fontos azonban tudni, hogy a kineziológus erre csak javaslatot tesz, a kliensnek szabad választása van abban, hogy hány alkalommal óhajtja igénybe venni a kineziológus segítségét. Akár egy alkalom is látványos változásokat eredményezhet. Természetesen arra is van példa, hogy több kezelést követően sem tapasztalunk változásokat.
MIKOR KERÜLHET SOR A KÖVETKEZŐ KEZELÉSRE?
Meg kell várni, hogy integrálódjanak a változások, amelyek egyénenként teljesen eltérő idő alatt mennek végbe. Leggyakrabban 2-4 hét. Újabb kezelés csak ezután lehetséges.